Penzión Sonja ako nás nájdete      okolie      fotogaléria

Okolie

Kúpeľné mesto Vyšné Ružbachy sa nachádza blízko mesta Stará Ľubovňa v nadmorskej výške 623 m. Prvé písomné zmienky o liečivých termálnych minerálnych prameňoch pochádzajú z roku 1549. V 2 polovici 17. storočia sa stali kúpele vyhľadávaným letoviskom poľskej a maďarskej šľachty.

Turistické možnosti: návšteva ľubovnianského hradu v Starej Ľubovni, výlet do Červeného Kláštora, plavba na plti po Dunajci, turistika v Pieninskom národnom parku a mnoho ďalších.

Športové možnosti: tenisové kurty, volejbalové a futbalové ihrisko, termálne kúpalisko, v zime možnosť lyžovania v mnohých okolitých lyžiarskych strediskách. K dispozícií je 8 lyžiarskych vlekov v známom lyžiarskom areáli Červená hora Vyšné Ružbachy s dĺžkami od 200 do 2000 metrov na svahoch s rôznym stupňom náročnosti. Štyri z nich sa nachádzajú v časti areálu SKI PARK Vyšné Ružbachy a sú vybavené umelým zasnežovaním, mechanickou úpravou zjazdoviek, lyžiarskou školou, požičovňou lyží a Ski servisom. Moné je tu tie noné lyovanie, jazda na lyiach ahaných koom, výhliadková jazda na saniach i využívanie individuálnych bežeckých trás.

Hrady: Stará Ľubova, Kežmarok, Spišský hrad - UNESCO - najväší v strednej Európe, Niedzica - zámok v Poľsku

Skanzen: Stará Ľubovňa - ľudová architektúra v prírode

Sakrálne pamiatky: Spišská kapitula - sídlo biskuptstva a seminár, Kemarok - evanjelický a artikulárny kostol, Levoča - historické mesto, Kostol sv. Jakuba - najvyšší krídlový oltár na svete, Červený Kláštor - kamaldulsko-kartuziánsky kláštor

Pútnické miesta: - Litmanová, Levoča

Jaskyne: Tatranská Kotlina - Belianska vápencová, Dobšinská Ľadová

Prírodné zaujímavosti: Národné parky: Slovenský raj - Prielom Hornádu, Pieniny - plavba plťou po rieke Dunajec, Vysoké Tatry